تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «من زنده‌ام» منتشر شد

تقریظ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب «من زنده‌ام» عصر امروز (سه‌شنبه) در مراسم چهارمین پاسداشت ادبیّات جهاد و مقاومت در حضور جمعی از پیشکسوتان عرصه ایثار و شهادت، نویسندگان و فعالان حوزه ادبیّات مقاومت و مسئولان و شخصیت‌های کشور رونمایی شد.
پایگاه اطلاع‌رسانی
KHAMENEI.IR متن و تصویر تقریظ رهبر انقلاب اسلامی را منتشر می‌کند:
 


ادامه مطلب
[ 24 آبان 93 ] [ 8:32 ] [ حسینی المدنی ] [ 2 نظر ]
معرفی کتاب «من زنده‌ام»،خاطرات 4 سال اسارت معصومه آباد

از پشت پرده اشک

وقتی ما را داخل گودال انداختند، برادرها جا باز کردند. روی دست و پای همدیگر نشستند تا ما دو تا راحت بنشینیم و معذب نباشیم. سربازهای عراقی که این صحنه را دیدند، به آن‌ها تشر زدند که چرا جا باز می‌کنید و روی دست و پای هم نشسته‌اید؟...

سی و چند روز بیشتر از حمله‌ی رژیم بعث به ایران نگذشته بود که چهار نفر از دختران امام خمینی دست نامحرمان اسیر شدند! «بنات‌الخمینی» عنوانی بود که سربازان صدام به چهار بانوی امدادگر ایرانی داده بودند. بعثی‌ها اول که ماشین‌شان را محاصره می‌کنند، از خوشحالی پایکوبی می‌کنند و پشت بی‌سیم به فرماندهان‌شان اعلام می‌کنند که دختران خمینی را گرفتیم! بعدتر برخی دیگر از افسران بازجو به این بانوان غیرنظامی می‌گویند از نظر ما شما  ژنرال‌های ایرانی هستید!

خانم آباد در کتابش نوشته است: «نمی‌خواستم جلوی دشمن ضعف نشان دهم. عنوان «بنت الخمینی» و «ژنرال» به من جسارت و جرأت بیشتری می‌داد. اما از سرنوشت مبهمی که پیش رویم بود می‌ترسیدم. نمی‌توانستم فکر کنم چه اتفاقی ممکن است بیفتد. دلم روضه‌ی امام حسین می‌خواست. دوست داشتم یکی بنشیند و برایم روضه‌ی عصر عاشورا بخواند. خودم را سپردم به حضرت زینب...

[ 24 آبان 93 ] [ 8:28 ] [ حسینی المدنی ] [ یک نظر ]
یا باب الحوایج (ع)

کنار قانون جاذبه نیوتن بنویسید حتی یک قطره از خونش هم به زمین بازنگشت؛

زمین بدون علی اصغر(ع) جاذبه ندارد .

 

[ 20 آبان 93 ] [ 10:32 ] [ حسینی المدنی ] [ نظر دهید ]
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی : آقای روحانی! عمرِسعدهای زمانه را حٌر معرفی نکنید

حجت الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در انتقاد از سخنان تامل برانگیز اخیر رئیس جمهور نوشت:

سخنان هفته گذشته رئیس جمهور محترم در شهر زنجان از چند جهت قابل مداقّه و بررسی است. این سخنان از آنجا که در آستانه ماه محرم و همزمان با بررسی طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در مجلس و نزدیک به سالگرد توافقنامه ژنو از زبان دکتر حسن روحانی بیان شده، از سه جهت مورد توجه رسانه ها بویژه رسانه های بیگانه قرار گرفته است. مواضع رئیس جمهور البته در هر سه بُعدی که عنوان شد، قابل خدشه و نقد جدی است.

 

 

 

[ 19 آبان 93 ] [ 16:55 ] [ حسینی المدنی ] [ نظر دهید ]
پناهیان: عاشورای امسال از گذشته استکبار ستیزانه‌تر است
اما روزنامه اعتماد نیز در بازتاب سخنرانی حجت الاسلام پناهیان به رویه سایر رسانه ها و روزنامه های اصلاح طلب روی آورده است و قسمت هایی از صحبت های ضد استکباری وی را به زیر تیغ سانسور خود برده است.

به گزارش فرهنگ نیوز، روز چهارشنبه روزنامه اعتماد در حالی تیتر یک خود را به تجمع بزرگ «۱۳ آبان، تداوم استکبارستیزی عاشورای حسینی» اختصاص داد که برخی دیگر از رسانه ها و روزنامه‌های هم سو با آن از کوچکترین پوشش خبری نیز دریغ کرده یا آنرا به حاشیه بردند و به موضوعات فرعی  پرداخته‌ و در عمل تجمع بزرگ ضداستکباری مردم را نادیده گرفتند.

اما روزنامه اعتماد نیز در بازتاب سخنرانی حجت الاسلام پناهیان به رویه سایر رسانه ها و روزنامه های اصلاح طلب روی آورده است و قسمت هایی از صحبت های ضد استکباری وی را به زیر تیغ سانسور خود برده است.
در ادامه مهم ترین بخشهای سخنان حجه الاسلام پناهیان را که روزنامه اعتماد منتشر نکرده است، می خوانیم:
 
پناهیان با اشاره به اینکه امروز استکبار در حال اضمحلال است و مبادا با یک دولت ضعیف و زبون و خبیثی مثل آمریکا دولتمردان ما ضعیف برخورد کنند اظهار داشت: حتی در روابط دیپلماسی با آمریکا با این موجودهای نجس که خون شهیدان منطقه از دندان های انها میچکد دست ندهید و به آنها بگوید که ما با حامیان تروریست های آدم خوار اگر هم گفتگو کنیم حاضر نیستیم کنار بیاییم و والا ننگ ابدی در تاریخ بر پیشانی هرکسی خواهد نشست که با یزدیان زمان با مدارا سخن بگوید.
 
این ها با وحشی ها در حال گفتگو هستند؛ وحشی هایی که اگر به سر عقل نیایند ما حتما همه آنها را به دست خود و سربازانی که در منطقه داریم نابود خواهیم کرد.
 
پناهیان همچنین افزود: دولتمردان ما غیرت عباس بن علی را فراموش نکنند و از این غیرت فاصله نگیرند تا نامی از انها در تاریخ باقی بماند.
 
وی در واکنش به سخنان اخیر یکی از تئوریسین‌های اصلاح طلب در خصوص قیام امام حسین (ع) خاطرنشان کرد: آیا قیام امام حسین یک قیام غیرعقلانی و احساسی بود که برخی ها یاوه سرایی کنند که بعد از عاشورا ائمه با محاسبات عقلانی رفتار کردند؟
 
حجت‌الاسلام پناهیان افزود: برخی بی شعور می‌گویند امام حسین با محاسبات عقلانی رفتار نکرد. دولتمردان به توهین کنندگان به ملت و امام حسین میدان ندهند.
 
مشاور رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بیان داشت: سید حسن نصرالله گفتند که ما وقتی می‌بینم دشمنان می‌خواهند ما را به خاک و خون بکشند ما به خانه آنها می‌رویم و با آنها مبارزه می‌کنیم؛ این یک حرکت عقلانی است.
 
وی در ادامه افزود: عقل به ما می‌گوید اسرائیل تا قدرت ما را نبیند دست از قتل عام مردم منطقه بر نمی‌دارد. عقل به ما می‌گوید هیهات منا الذله، عقل می‌گوید اگر منافع دنیایی می‌خواهید در برابر استکبار بایستید. عقل به ما می‌گوید از منافع کوتاه مدت بگذرید و به منافع بلندمدت خود برسید.
 

عقل به ما می‌گفت که ما قدرت اول منطقه می‌شویم و شده‌ایم و عقل به ما می‌گوید اگر پای رکاب حسین (ع) باشیم قدرت اول جهان خواهیم شد. عقل می‎گوید برای حسین (ع) اشک بریزیم و عقل می‌گوید کسی فریاد یا حسین سر ندهد قصاوت قلب دارد.
 
عقل می‌گوید به خاطر فتنه‌های فتنه‌گران 88 دشمن امروز جرات و جسارت محاصره اقتصادی علیه ایران به خود داده است و اگر دشمن ما را محاصره اقتصادی کرده و فشار می‌آورد، به خاطر این است که به بعضی از انسان‌های ضعیف سیاسی چشم دوخته است و اگر این عناصر سیاسی ضعیف در کشور نابود شوند استکبار در مقابل ما زانو خواهد زد.
 
عقل به ما می‌گوید تا مشت محکم بر دهان دشمن خونخوار زده نشود، دست از توطئه علیه ملت و کشورمان برنخواهد داشت و اگر کسی که عقل ندارد، حق تنفس را در فضای سیاسی این کشور نخواهد داشت و عقل به ما می‌گوید که محکم در برابر استکبار بایستیم و عقل به ما می‌گوید جامعه ما قدرت مقابله در برابر محاصره اقتصادی دشمن را دارد. اگر ما 30 سال پیش می‌گفتیم که قدرت اول منطقه خواهیم بود و عده‌ای به نادانی به این گفته ما می‌خندیدند، امروز می‌بینند که به کوری چشم آمریکا قدرت اول منطقه شده‌ایم و انشاءالله اگر پای حسین بایستیم، قدرت اول جهان نیز خواهیم بود.

[ 19 آبان 93 ] [ 16:8 ] [ حسینی المدنی ] [ نظر دهید ]