خبر خبر خبر

از امروز لینک کدهای صوتی مهدوی را در پیوند ها ببینید

[ 23 مهر 93 ] [ 8:28 ] [ حسینی المدنی ] [ 2 نظر ]
مردی با لباده های رنگارنگ!

بعضی معتقدند رییس جمهور روحانی آراستگی ظاهری خوبی دارند و یک رییس جمهور باید این گونه باشد. اگرچه خودم موافق خوش تیپی و پوشیدن لباس زیبا هستم مخصوصا برای قشر روحانی که باید از نظر لباس و ظواهر، آراسته باشند ولی بین آراستگی و تجمل در پوشش لباس روحانیت تفاوت است و معتقدم:  شیوه آقای رییس جمهور آراستگی نیست بلکه نوعی تجمل گرایی در پوشش است که می توانید پس از خواندن این مطلب قضاوت کنید؛
چند حکایت از زندگی بزرگان درمورد لباس طلبگی و آراستگی ظاهری ؛


ادامه مطلب
[ 20 مهر 93 ] [ 11:2 ] [ حسینی المدنی ] [ 3 نظر ]
زنان، طعمه اقتصادی و جنسی در اروپا، طعمه سیاسی در ایران!

اگر با کلید واژه حجاب جستجویی در اینترنت بکنید، با کلی مسایل از قبیل، عکس، فیلم، مصاحبه، مقاله، اخبار، جنجال و… روبرو می شوی که خواندنش فقط باعث می شود مغزتان سوت بکشد.
امروز زنان فریب خورده اروپا و غرب، که طعمه مسایل جنسی وتجاری مردانشان قرار گرفتند و یک عده از همه جا بی خبر، سنگ خوی حیوانی آنان را به سینه می زنند.


کسی نیست به آنان بفهماند، اگر غرب دم از حقوق زن می زند، به خاطر این است که خوی وحشی مردان خود را ارضا کند. اگر چه معادله سختی است ولی فهمیدنش دشوار نیست.
چه کسی است منکر فشارهای مافیای تولید لوازم آرایشی در اروپا و کشورهای غربی شود؟ وقتی بیشتر مطالعه کنی و ببینی که فلان کشور به خاطر از بین نرفتن چرخه‌ی اقتصادی خود، صادرات دختران  راه انداخته است و درآمد آن را بیشتر از درآمد فروش نفت فلان کشوراعلان می کند، حل معادله راحت می شود.
اگر چه بعضی از صورت های این معادله در ایران نیز وجود دارد ولی طعمه سیاسی بودن زن بیشتر به چشم می خورد!


ادامه مطلب
[ 20 مهر 93 ] [ 10:55 ] [ حسینی المدنی ] [ یک نظر ]
آیا تکریم سادات نژاد پرستی است؟

. شیوه شیخ انصاری(ره) این بود که هرگاه سیدی را می‌دید هرچند کودکی بود، دو دستش را روی هم می‌نهاد تا این بچه سید از حریم شیخ رد شود. چون از علت می‌پرسیدند می‌فرمود: این‌ها پاره‌های تن زهرایند. اگر سیدى در مجلس شیخ انصاری بود بر او تقدم نمى‌جست و پا به سویش دراز نمى‌کرد. شاگردان عارف واصل مرحوم حاج‌ ملا‌آقا‌جان زنجانی(ره) از قول ایشان آورده‌اندکه می‌گفت: در روایت است که بر سادات نباید در راه رفتن مقدم شد. وقتی سادات‌ـ هر چند خردسال بودند‌ ـ وارد مجلسی می‌شدند ایشان تمام قد در مقابلشان می‌ایستاد و می‌گفت: در حدیث است که اگر کسی یکی از سادات را ببیند و در مقابل او نایستد و قیام کامل نکند، خدا به دردی او را مبتلا می‌کند که دوا نداشته باشد. یکی از خصوصیات عجیب آیت‌الله سییویه(ره) ادب بسیار زیاد ایشان نسبت به همه به‌ویژه سادات بود. ایشان دست سادات را حتماً می‌بوسید، و روایتی را از وجود مبارک رسول خدا(ص) نقل می‌کرد که: « هر کس اولاد مرا ببیند و با علاقه، بر من صلوات بفرستد، خداوند شنوایی گوش و بینایی چشم او را افزون فرماید


ممکن است سوال ایجاد شود که آیا این نژاد پرستی نیست؟ مگر قرآن نگفته که «ان اکرمکم عندالله اتقکم» پس چگونه می شود این موضوع را توجیه کرد؟ مگر نه اینکه پیامبراکرم و همینطور ائمه اطهار متذکر شده اند که ارزش یک انسان به اعمال و کردارش است. و فرزند چه کسی بودن، یا از چه قوم و رنگی بودن اصلا ملاک نیست؟ بنابراین، چرا شیعه اولاد حضرت محمد صلی الله علیه و آله و حضرت علی علیه السلام را تا هر نسلی که ادامه پیدا کند از دیگران بهتر و برتر می داند؟ مثلا اینکه باید نصف خمس به سادات برسد!ادامه مطلب
[ 20 مهر 93 ] [ 10:39 ] [ حسینی المدنی ] [ نظر دهید ]
پایی که زودتر به بهشت رسید...!!!!!!

[ 19 مهر 93 ] [ 9:58 ] [ حسینی المدنی ] [ یک نظر ]
هشت سنت غلط از نگاه رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سخنرانی‌ها و مناسبت‌های مختلف به آسیب‌شناسی مشکلات فراروی جوانان برای ازدواج پرداخته‌اند.متن زیر به هشت مورد از این سنت‌های غلط که مورد تصریح رهبر انقلاب اسلامی قرار گرفته، می‌پردازد:

۱. مهریه سنگین

 من از مردم سراسر کشور خواهش می‌کنم که آن قدر مهریه‌ها را زیاد نکنند. این سنت جاهلی است. این کاری است که خدا و رسول (صلی‌الله‌علیه‌وآله) در این زمان بخصوص، از آن راضی نیستند. نمی‌گوییم حرام است. نمی‌گوییم ازدواج باطل است. اما خلاف سنت پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله) و اولاد ایشان و ائمه‌ی هدی (علیهم‌السلام) و بزرگان اسلام است. خلاف روش این‌هاست و به‌خصوص در زمان ما که کشور احتیاج دارد به این‌که همه‌ی کارهای صحیح، آسان شود، هیچ مصلحت نیست که بعضی ازدواج‌ها را این‌طور مشکل کنند.
خطبه‌ی عقد ۱۳۷۳/۹/۲

۲. جهیزیه سنگین
 من گمان می‌کنم این‌که در جهیزیه‌ی حضرت زهرا (علیهاالسلام) این قدر سادگی رعایت شد... این حد را حفظ کردند. این یک جنبه‌ی نمادین داشت. برای این‌که بین مردم مبنا و پایه‌ای باشد برای عمل به آن، تا دچار این مشکلاتی که بر اثر زیاده‌روی‌ها پیش می‌آید، نشوند.
خطبه‌ی عقد ۱۳۷۷/۴/۱۸

۳. تجملات زیاد

 مگر کسانی که با تجمل عروس و داماد می‌شوند خوشبخت‌ترند؟ چه کسی می‌تواند چنین چیزی را ادعا کند؟ این کارها جز این‌که یک عده جوان را، یک عده دختر را حسرت به دل کند و زندگی را بر این‌ها تلخ نماید، اگر نتوانستند آن‌جور آن‌ها هم عروسی بگیرند تا ابد حسرت به دل بمانند یا اصلاً نتوانند عروسی بگیرند. چیز دیگری نیست... تا آمدند دخترش را بگیرند، چون دستش خالی است، این دختر بماند توی خانه. این پسر دانشجو یا کارگر یا کاسب ضعیف، همین‌طور غیر متأهل بماند.
خطبه‌ی عقد ۱۳۷۳/۹/۲۳

 

 


ادامه مطلب
[ 13 مهر 93 ] [ 10:24 ] [ حسینی المدنی ] [ 4 نظر ]
بزرگترین عید ما کدام عید است؟

از امام جعفر صادق، علیه السلام، پرسیدم: فدایت شوم، آیا مسلمانان عیدی بالاتر از عید فطر و عید قربان و روز جمعه و روز عرفه دارند؟

امام فرمود: آری! بالاترین و بزرگترین و شریف ترین اعیاد روزی است که خدا دین را در آن روز کامل گردانید، و این آیه را بر پیامبرش محمد، صلی الله علیه وآله، نازل فرمود: الیوم اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتی و رضیت لکم الاسلام دینا.

سؤال کردم: آن چه روزی است؟

فرمود: انبیای بنی اسراییل وقتی وصیت و امامت را به نفر بعد از خودشان واگذار می کردند، آن روز را عید قرار می دادند، و این روز هم روزی است که پیامبر، صلی الله علیه، علی، علیه السلام، را رهبر مردم قرار داد، و در آن روز چیزهایی نازل شد، و دین کمال یافت و نعمت بر مؤمنان تمام گردید.

عرض کردم: در این روز چه کاری شایسته است انجام دهیم؟

امام، علیه السلام، فرمود: این روز، روز عبادت و نماز و روز شکر و سپاس خدا، و مسرت به خاطر ولایت ما بر شما از جانب خداست، من دوست دارم این روز را روزه بگیرید. (الغدیر ج 1، ص 285)

 

بالاتر از اینها عید غدیر را که در روایات اسلامی به عید الاکبر (بزرگترین عید) تعبیر شده است، می‌توان به بزرگترین عید تمام ادیان الهی تعبیر کرد، چرا که حاصل زحمات تمام فرستادگان الهی، در این روز به نتیجه رسیده است.

[ 13 مهر 93 ] [ 10:20 ] [ حسینی المدنی ] [ نظر دهید ]